Türkiye’nin Biyokütle Enerjisi temalı ilk ideathonu BEST For Biomass, Ege Üniversitesi BESTMER (Biyokütle Enerji Sistemleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi) ev sahipliğinde 14-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Son başvuru tarihi ise 29 Nisan 2022. Geleceğin en gözde meslekleri arasında yer alan Temiz Enerji sektöründeki

Etkinliğe Kalan Süre

Temiz enerji ve temiz teknoloji sektöründe faaliyet gösteren veya göstermeyi planlayan firmaların rekabet gücünü artırmak ve sektörün ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağını yetiştirmek hedefi ile BEST For Energy Projesi kapsamında hazırlanan CLEANCAP - Temiz Enerji Eğitim Programı başlıyor! Proje, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali iş birliği çerçevesinde finanse edilen ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında Ajansımız tarafından ENSİA ortaklığında yürütülmekte ve  kümelenme ve akıllı uzmanlaşma yaklaşımı ile ülkemiz ve bölgemizde temiz enerji ve temiz teknolojiler sektöründe rekabetçiliğin güçlendirilmesi amaçlamaktadır. Detaylı bilgi ve kayıt için: EĞİTİM PROGRAMI (bestforenergy.org)

Bu yıl onuncusu düzenlenecek olan TechAnkara Proje Pazarı için proje başvuruları açıldı. TechAnkara Proje Pazarı 2022'nin başvuruları Ankara Girişim Portalı üzerinden alınacaktır. Başvuru için tıklayınız.

Bilgisayar ve yazılım mühendisliği öğrencilerinin girişimcilik konusunda bilgi ve farkındalıklarını artırmak amacıyla bu yıl 11.si düzenlenecek olan Genç Beyinler Yeni Fikirler (GBYF) etkinliği kapsamında, 09 Nisan 2022 Cumartesi günü Girişimcilik Eğitimi düzenlenecektir. Hibrit olarak gerçekleştirilecek etkinlik hakkında detaylı bilgi için https://gbyf.org.tr/girisimcilik bağlantısını inceleyebilirsiniz.

İzmir NIC Projesi, Accelerate İzmir Büyüme Odaklı Hızlandırma Programı başvuruları için ilk çağrı açıldı. Programın Kapsamı   Accelerate İzmir Büyüme Odaklı Hızlandırma Programı, yenilikçi ürün ve hizmetlerini ticarileştirme ve uluslarasılaştırma hedefleri bulunan şirketler için özel olarak tasarlanmıştır. Program, katılımcı şirketlerin rekabet seviyelerini artırmak amacıyla ihtiyaca yönelik destek hizmetleri sunmak üzere hazırlanmıştır. Program kapsamında aşağıdaki hizmetler yer almaktadır:   16 günlük eğitim programı 24 saat özel koçluk ve özel danışmanlık hizmetleri Ticarileşme süreci için yol haritası oluşturma Hukuki danışmanlık hizmetleri Fikri mülkiyet hakları hizmetleri ve olası patent desteği Pazarlama desteği kapsamında ayrıntılı pazarlama planı Yatırım potansiyelinin değerlendirilmesi, gerekli hazırlıkların yapılması ve uygun yatırımcılara erişim desteği Uluslarasılaşma süreci kapsamında uluslararası pazarların analizi ve hedef pazarlara yönelik iş geliştirme hizmetleri ve müşteri ziyaretleri   Programı başarıyla tamamlayan şirketlerin ulusal pazarlarda satış hacmini artırması, küresel piyasalara giriş yapabilecek donanıma sahip olması ve/ya doğru yatırımcıya ulaşabilmesi hedeflenmektedir.   Kimler Başvurabilir? Accelerate İzmir’e, Bilgi ve İletişim Teknolojileri veya Yenilenebilir Enerji sektörlerinden birinde yenilik getirecek bir ürün, hizmet veya çözüm üretmiş tüm şirketler veya program başlamadan şirketleşmeyi taahhüt eden girişimciler başvurabilir. Başvuracak şirketlerin farklı alanlarda (teknoloji, pazarlama ve satış gibi) uzmanlaşmış en az iki kişilik bir çalışma ekibine sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru koşullarını karşılayan, ulusal ve uluslararası ölçekte büyümeye hazır tüm şirketler programa başvurabilir! Programa www.izmirnic.com/TR/accelerate-izmir adresinden başvurabilirsiniz! İzmir Network and Innovation Centre (İzmir NIC) Hakkında Accelerate İzmir Programı, Teknopark İzmir’in

Yeşil teknolojiler ve sürdürülebilirlik alanında faaliyet gösteren startuplar ile kurumsal aktörlerin iş birliklerini hızlandırmayı amaçlayan GreenTech İzmir 2021 Programı başvuruları başladı. Programa katılan startuplar ile kamu kurumları, belediyeler, organize sanayi bölgeleri ve büyük şirketler gibi kurumsal aktörler arasında ortak Ar-Ge projelerinin oluşturulması,  hizmet/ürün satışının gerçekleşmesi başta olmak üzere birçok farklı alanda işbirliği yapma fırsatları oluşturulması hedefleniyor. Son başvuru tarihi 27 Ekim 2021 olan programla ilgili ayrıntılı bilgi almak ve programa başvuruda bulunmak için lütfen tıklayın.

Deniz taşımacılığı, liman hizmetleri ve lojistik ağırlıklı olmak üzere deniz teknolojileri konusunda ürünleri ve hizmetleri olan startupları hedefleyen ve bu yönüyle ülkemizde ilk kez gerçekleştirilecek girişimci hızlandırma programı Bluetech İzmir 2021 başvuruları başladı. Programa kabul edilen startuplar öncelikle 6 haftalık eğitim ve mentörlük kampına alınacak ardından yapılacak Demo Day etkinliği ile sektördeki kurumsal aktörlerle bir araya gelip projelerini sunacaklar. Ülkemizin her yerinden startupların katılımına açık olan program sayesinde İzmir’in deniz teknolojileri alanında cazibe merkezi haline gelmesine katkı sağlanması hedefleniyor. Eylül ayı boyunca başvuruya açık olacak programla ilgili ayrıntılı bilgi almak ve programa başvuruda bulunmak için lütfen tıklayın.

Son Gelişmelerden

Haberdar Olun!