Deniz taşımacılığı, liman hizmetleri ve lojistik başta olmak üzere, deniz teknolojileri konusunda ürün ve hizmetleri olan startupları hedefleyen ve İzmir Kalkınma Ajansı tarafından ikincisi gerçekleştirilecek girişimci hızlandırma programı Bluetech İzmir 2022 başvuruları başladı. Programa kabul edilen startuplar 6 haftalık eğitim ve mentörlük kampı ardından, Demo Day

Etkinliğe Kalan Süre

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu himayelerinde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde "Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması" için başvurular açılmıştır. Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması, "Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket" ve "Girişimci Kadın Gücü" olmak üzere iki ayrı kategoriden oluşmaktadır. "En Hızlı Büyüyen Kadın Girişimci", "En Çevre Dostu Kadın Girişimci", "En Çok Dijitalleşen Kadın Girişimci", "İhracatını En Çok Artıran Kadın Girişimci" ve "Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket" kategorilerinde ödüller verilecektir. Son başvuru tarihi: 30 Eylül 2022 Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Girişimcilik Merkezi İzmir'in 2022 yılındaki ikinci programı için başvurular başladı. “Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım” alanındaki yenilikçi fikirlerinizi girişime dönüştürmek için 15 Eylül’e kadar başvurularınızı buradan yapabilirsiniz.

İklim Finansmanı Hızlandırma (CFA) Birleşik Krallık Hükümeti’nin desteklediği küresel bir teknik destek programıdır. Program karbon emisyonunu azaltıcı etkisi bulunan projelerin finansmana ulaşmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. CFA, küresel ısınmayı 1,5°C’de kısıtlamak isteyen sekiz ülkede faaliyet göstermektedir (Kolombiya, Nijerya, Meksika, Türkiye, Güney Afrika, Peru, Mısır, Pakistan). Projenizin CFA kriterlerine uyduğunu düşünüyorsanız 7 Ağustos 2022 tarihine kadar başvurunuzu buradan iletebilirsiniz.

Ege Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü tarafından Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Tetkik Kurumu (TENMAK) desteği kapsamında 19-22 Ekim 2022 tarihleri arası International Nuclear Sciences and Technologies Conference (INSTEC-2022) düzenlenecektir. Konferans hakkında detaylı bilgi için www.instec2022.com bağlantısını inceleyebilirsiniz.

Türkiye’nin Biyokütle Enerjisi temalı ilk ideathonu BEST For Biomass, Ege Üniversitesi BESTMER (Biyokütle Enerji Sistemleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi) ev sahipliğinde 14-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Son başvuru tarihi ise 29 Nisan 2022. Geleceğin en gözde meslekleri arasında yer alan Temiz Enerji sektöründeki profesyonellerle bir araya gelmek, güncel gelişmeleri öğrenmek, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak ve ülkemiz için yenilikçi fikirler üretmek üzere ideathon etkinliklerinde bir araya geliyoruz. Türkiye’nin yenilenebilir ve temiz enerji kaynakları arasında çok büyük potansiyel vaat eden Biyokütle enerjisine ilgi duyan ve kariyerini bu alanda geliştirmek isteyen tüm gençlerimizi davet ediyoruz. Ideathon hakkında detaylı bilgi ve kayıt için lütfen tıklayınız.

Temiz enerji ve temiz teknoloji sektöründe faaliyet gösteren veya göstermeyi planlayan firmaların rekabet gücünü artırmak ve sektörün ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağını yetiştirmek hedefi ile BEST For Energy Projesi kapsamında hazırlanan CLEANCAP - Temiz Enerji Eğitim Programı başlıyor! Proje, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali iş birliği çerçevesinde finanse edilen ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında Ajansımız tarafından ENSİA ortaklığında yürütülmekte ve  kümelenme ve akıllı uzmanlaşma yaklaşımı ile ülkemiz ve bölgemizde temiz enerji ve temiz teknolojiler sektöründe rekabetçiliğin güçlendirilmesi amaçlamaktadır. Detaylı bilgi ve kayıt için: EĞİTİM PROGRAMI (bestforenergy.org)

Son Gelişmelerden

Haberdar Olun!